Az NVA Viselkedéselemzés Tréning során a képzés résztvevői elsajátíthatják, hogy miként ismerhetik fel mások érzelmeit és pillanatnyi érzelmi változásait, elemezhetik az emberi viselkedést, vehetik észre a rejtett üzeneteket a kommunikáció során, és mérhetik fel megbízható módon a szavahihetőségét és hitelességét azoknak, akikkel kapcsolatba kerülnek.
A képzés messze túlmutat a szavak elemzésén, mivel a tréningen résztvevők megtanulják elemezni és értelmezni a hat fő kommunikációs csatornán keresztül érkező jeleket az egyedülálló SCAnS (Six Channel Analysis System) segítségével.
A SCAnS egy tudományos bizonyítékokra épülő, de egyben a való élet kihívásaira szabott viselkedéselemző módszer, amely bárki által könnyen elsajátítható és elég egyszerűen használható ahhoz, hogy valós élethelyzetekben, valós időben támogathassa a nagy téttel járó döntéshozatalt. A SCAnS elsajátításával képessé válhatunk arra, hogy olvassunk mások érzelmeiben, pillanatnyi érzelmi változásaiban, és különbséget tudjunk tenni megtévesztő és hiteles üzenetek között. Egyszerűen megfogalmazva, a SCAnS segít eljutni az igazsághoz.
A SCAnS-t külföldön már rutinszerűen használják az üzleti élet számos területén, emellett széles körben alkalmazzák az európai repülőtereken és védelmi minisztériumokban, valamint a nemzetközi diplomácia területén.
A tréningen résztvevők elsajátítják az arckifejezések egyetemes nyelvét a hét univerzális érzelmen keresztül: öröm, harag, szomorúság, félelem, undor, meglepetés és megvetés. Kutatási eredmények bizonyítják, hogy az ehhez a hét érzelemhez kötődő arckifejezés azonos módon jelenik meg az emberek arcán a világ minden táján, függetlenül az életkortól, a nemtől, a rassztól, a kultúrától és a származástól.
A résztvevők azt is megtanulják, hogyan vegyék észre a mikro arckifejezéseket. A mikro kifejezések érzelmekhez kötődő, nagyon gyors arckifejezések (kevesebb, mint fél másodpercig tartanak), amelyeket képtelenek vagyunk szándékosan elnyomni vagy megjelenésüket megakadályozni, így egy villanásnyi időre felfedik valós érzelmeinket.
A résztvevők azt is megtanulják, hogy miként tudják megítélni azt, hogy az arcon megjelenített érzelem őszinte vagy mesterkélt, az arckifejezés szimmetriája, időtartama, szinkronja, és folyamatának elemzése alapján.
A testbeszéd és a hazugság kapcsolatáról számtalan mítosz és féltudományos állítás kering a köztudatban, ezért az NonVerbal Academy célja, hogy megossza ügyfeleivel azt a tudásanyagot a nonverbális viselkedésről és a hazugságról, amit tudományos bizonyítékok is egyértelműen alátámasztanak. A tréninget elvégzők elsajátíthatják a testbeszéd olvasásának tudományos módszereit és azt, hogy milyen módon lehet ezeket az üzeneteket felhasználni mások valós érzései, motivációi és gondolatai azonosítása érdekében.
Ahogy a mikro arckifejezéseket, úgy a hangban bekövetkező változásokat is rendkívül nehéz szándékosan elnyomni, amikor egy érzelem hatása alatt állunk, ezért a vokális csatorna (hangmagasság, hangerő és tónus) is megbízható információt nyújt mások érzelmi állapotának felméréséhez, így a képzés során a résztvevők megismerkedhetnek az emberi hang elemzésének azon tudományos módszereivel, amelyek valós időben és valós élethelyzetekben is könnyen alkalmazhatóak.
Mivel a szavak, amelyeket használunk sokat elárulnak belső érzelmi és gondolati folyamatainkról, a tréning során a résztvevőknek azt is megtanítjuk, hogy hogyan elemezzék mások beszédének és írott kommunikációjának stílusát (pl. a kommunikáció folyékonysága, a különböző kitérési stratégiák használata alapján) és tartalmát (pl. az eltávolító nyelvhasználat, nyelvbotlások alapján). A kurzus résztvevői azt is megtanulhatják, hogy miként állapíthatják meg azt, hogy egy nyilatkozat kitalált vagy valós történéseken, emlékeken alapul a CBCA (Criteria-Based Content Analysis) elnevezésű tudományos tartalomelemző módszer segítségével. Bár a verbális stílus és verbális tartalom modulok során elsősorban a beszéd elemzésére fókuszálunk, az itt tárgyalt indikátorok az írott szövegekre is vonatkoznak, például levelekre vagy e- mailekre.
A vegetatív idegrendszer által generált automatikus reakciókat (pl. izzadás vagy a légzés ütemének megváltozása), melyek egy érzelem hatására állnak be, szintén nagyon nehéz szándékosan elnyomni, leplezni vagy szimulálni, ezért a hazugság megbízható jeleinek tekintjük őket. A tréning során megtanítjuk, hogy melyek azok a szabad szemmel is jól látható pszichofiziológiai jelek, melyek leleplezik a megtévesztő viselkedéseket.
A 3-2-7 algoritmus segítséget jelent a valós időben történő viselkedéselemzés egyszerűbbé tételében. Ahelyett, hogy megpróbálnánk egyidejűleg koncentrálni az interakció minden elemére, az algoritmus segít ezeket az adatokat rangsorolni és az olyan alkalmakra fókuszálni, amikor minimum 3 viselkedésbeli indikátor észlelhető, legalább 2 kommunikációs csatornán keresztül, egy kérdést (vagy egyéb stimulust) követő 7 másodperces időintervallumon belül.
A SCAnS harmadik elemeként, a kurzus résztvevői olyan kifinomult és hatékony kérdezési technikákat sajátíthatnak el, amelyek elősegítik a tanult viselkedéselemző módszerek valós élethelyzetekben történő alkalmazását, így különösen hasznosak lehetnek a nagy téttel járó interjúk és tárgyalások során.
Interaktív kurzusaink bővelkednek a csoportos gyakorlatokban, videó-tesztekben és szituációs játékokban, hogy a résztvevők biztonságos környezetben gyakorolhassák a tanult viselkedéselemző technikákat, és teljesítményükről oktatóinktól visszajelzést kaphassanak.
Iratkozz fel hírlevelünkre, és értesülj elsőként a NonVerbal Academy legújabb híreiről, különleges ajánlatairól, eseményekre szóló meghívásairól.